Lükkan argielu nüüd natukeseks kõrvale ja avan end mõttes seiklustele, mis lähema paari nädala jooksul mu teele peaks sattuma. Ees ootab fotomatk Tais.

Ausalt öeldes ei ole Tai kunagi mu reisisihtkohtade TOPi kuulunud, kuid esiteks tingis valiku sel korral liiga-hea-et-tõsi-olla piletihind ja teiseks on turistimekas ehk lihtsam ja seltskondlikum üksipäini reisida. Ühtlasi peaks Tais olema veel hulganisti puutumata loodusilu ja huvitavat kohalikku kultuuri, mida pildistada.

Kui ühelt poolt tunnen ma üksi minemise suhtes praktiliselt olematu ettevalmistustöö tõttu kerget hirmu teadmatuse ees, mida võimendavad teiste inimeste üllatunud pilgud või murelikud näod, siis teiselt poolt tunnen jällegi seda suuremat ootusärevust. Olen ehk sama põnevil kui oma esimesel seljakotireisil.

Ma ei tea veel, kuhu ma lähen. Esialgne mõte on suunduda kõigepealt põhja/ loode poole ning võtta seejärel järsult kurss lõunasse Andamani rannikule. Ma loodan ainult, et mu fenomenaalselt halb orienteerumisvõime mind seekord maha jätab ja vajadusel kompass hädast välja aitab.

Niisiis, arvestades, et suur osa ajast tuleb mul tõenäoliselt endal sisustada, loodan, et saan selle veeta peaasjalikult pildistades ja lugedes. Seetõttu olen reisi juba ette fotomatkaks tembeldanud ja kaamerale ühe 8GB mälukaardi veel juurde ostnud.

Kaamera koos objektiivi, koti, välgu, akude ja filtritega kaalub ca 4 kilo ja raamatud võimaliku igavuse peletamiseks ca 2 kilo. Lisaks paar riideeset, sest raskemat kui 9 kilost seljakotti ma tassida ei jõuaks ja reisi ajal kipub asju pigem juurde kogunema kui vähenema.

Järgmine sündmuste kokkuvõte juba Taist. Kohale jõuan 7. märtsil meie aja järgi kl 8 hommikul (Tai on 5 tundi ees).

One reply on “Fotomatk da solo”

  1. Soovitan Phuketit. Seal on maailma üks suurimaid Buddhasid, ümbruskonnas saared kus filmiti the Beach ja palju ilusaid kohti, ma läksin isegi see aasta sinna tagasi. See on ka muidugi kalleim koht Tais.. Tai on super, parim söök Aasias ja lahedaimad inimesed.

Comments are closed.