Üha rohkem läheb tööga seoses vaja Photoshopi üksikasjalikumat tundmist. Kuigi seni olen oma fotode puhul Photoshoppi kasutades piirdunud tonaalsuse ja kontrastsuse paika timmimise ning piltide kadreerimisega, siis inimesi ja akte pildistades läheb paraku rohkem teadmisi vaja.

Niisiis ootabki mind järgmisel nädalal ees kolmepäevane enesetäiendus Photoshopi vallas. Youtube’is leidub tohutult erinevaid õpetusi konkreetsete PS tööriistade kasutamiseks, leidub ka nalja ja näiteid totaalsest muutumisest. Nagu nt see.

Arvatakse, et ca 99% moeajakirjade fotodest on korralikult ümber töödeldud. Veider mõelda, kuidas ühe programmi abil saab kujundada illusiooni täiuslikest inimestest ja sageli nii veenvat. Mitte, et ma fototöötlust sellisel määral pooldaksin, ent eelneva näite põhjal võib ehk öelda, et see on lausa kunst omaette.

2 replies on “Proloog Photoshopi koolitusele”

  1. kõik moeajakirjade fotod on ümber töödeldud, küsimus on ainult koguses. (ka levels-contrast on töötlemine). Kortsud, üksikud turritavad juuksekarvad, tumedad silmaalused ja ebaühtlane nahk on kõige tavalisemad asjad ilutegija to-do listis (ka minul), samas eelpool nähtud video on küll juba rohkem maalikunsti valda liigitatav. Tõsi on, et mõni pesumodell saab copy-pastega teise modelli naba ja liquify abil kaotab puusadelt mõned kilod, kahjuks nõuab antud tööstusaru ideaale ja lihtsam on neid tagantjärgi photoshopis teha kui maksta neile kaheksale imemodellile, kes päriselt kõigile nendele kriteeriumitele ka vastavad.

Comments are closed.