Homme hommikul sõidan mõneks ajaks Ladina-Ameerikasse. Mul ei ole kindlat plaani selles osas, kuhu ma lähen ja kui kaua ma kusagil olen. Alustuseks on mul ühe otsa pilet ja hulk National Geographicu mälupilte põnevatest kohtadest, mida ma näha ja pildistada tahaksin.

Olen uuesti reisima minemisest mõelnud alates sellest hetkest, kui ma aprilli viimastel päevadel Kagu-Aasiast naasesin. Suurem osa ajast oli mul hea meel tagasi olla, aga valikuvõimalused, mida elu mulle välja oli pakkunud, ei andnud asu. Ühel hetkel tundsin, et olen valmis millekski uueks ning otsustasin teha seda, mis tundus õige.

Tegelikult pidin Kesk- ja Lõuna-Ameerikasse pikemaks reisima minema juba paar aastat tagasi. Selle asemel kulges elu muud rada pidi ja parem oligi, sest kokkuvõttes olen ma täna minekuks ehk rohkem valmis, kui kunagi varem.

Teadmatus on hirmutav, aga võimalus uuteks avastusteks kaalub üles riskid, mida ma kohata võin. Olen aastaid töötanud stabiilsuse ja turvatunde nimel, kuid nüüd annan ma selle vabatahtlikult käest. Tulin ära armsaks saanud töökohast, loobusin autost, andsin kodu üle ja, mis peamine, ei näe mõnda aega oma kalleid inimesi. Aga millegipärast tundub see näiliselt irratsionaalne samm mulle igati loogiline ja vajalik.

Homme õhtul peaksin kõikide eelduste kohaselt olema Havannas Kuubal. Olen põnevil ja Mahavok võtab sõnad suust:

Ma tantsin tantsin tantsin ja õnnest naeran nutan
kui sellelt reisilt võtan nii suure rõõmu ma
Siis tantsin, aina tantsin, mis targemat võiks teha
kui minna, jälle näha, mis leian selles ilmas…

10 replies on “Ladina-Ameerikasse reisima!”

 1. Pangaga on kõik? Julged ja vägevad elumuutused. Rõõm kohe lugeda. Turvalist ja uskumatut reisi!

 2. Töölt tulin seekord ära jah (kuigi pank jätkab kindlasti väga toredasti oma vastremonditud ruumides :). Ja tänud, ma loodan ka, et saab supertore olema ja mitte liiga ohtlik.

 3. Nii vahva Maris! See saab olema suurepärane reis! Nüüd ma tulen jälle iga esmaspäev siia uudiseid vaatama ja kaasa reisima Sinu juttude ja piltidega… Ehk ühel päeval ma jälle ise ka..ja 2011 pidigi olema suurte muudatuste aasta!:)

  …just täna lugesin ühte teist reisiblogi ja seal oli nii toredasti mõtestatud, et miks just nüüd vaja reismina minna..teen siia copy ..loodan, et autor ei pahanda:) …Nii et kas nüüd või alles 25 aasta pärast – kui kogunenud varandus maha müüdud, lapsed suureks kasvanud ja keskeakriis tabanud. Küll aga teha sama asi läbi oma elu parimates, produktiivseimates aastates

 4. Head Havannasse jõudmist! Tantsi siis tuules ja vihmas ja päikses ja naerdes ja särades ja unustades ja minna lastes!

 5. Loen huviga su sissekandeid.Tahaks ise ka sama asja oma elus proovida. Aga mis tähendab-loobusid autost ja andsid kodu üle?
  Kas müüsid ära,et reisida?
  Palju üldse sul näiteks kuu aja jooksul reisil Aasias raha kulus?
  Oleks huvitav teada.

 6. Hei! Kuubalt ei ole lihtne midagi postitada, kuna internetiga on siin kehvasti, aga loodan esimese sissekande varsti teha 🙂 Eston, keskmiselt on seljakotireisi eelarve kusagil 8-10 000 krooni kuus.

 7. Lahe! Hästi mõnusat maailmaelu ja melu! Panen Su blogi lemmikutesse ja loodan, et sissekandeid ikka tuleb ja tuleb ja tuleb…

 8. Tore! Eks ma katsun ikka kirjutada, siis jääb endale ka paremini meelde, mis kohtadesse sattusin. Üheks sooviks oleks ka väike surfikursus läbi teha, aga hetkel ei tea veel täpselt, millises riigis 🙂

 9. Hei! Olin Tulumis ja nägin surfareid 🙂 Aga ma liigun edasi kiiremini, kui ma oma sissekandeid kirjutan, nii et tänaseks olen juba Guatemalas… Aga oskad ehk kedagi San Salvadoris, Guatemalas, Belize’is või Lõuna-Ameerikas soovitada?

Comments are closed.