Phnom Penhist saime Air Asiaga 23. detsembri õhtuks Bangkokki. Juba järgmisel hommikul vara pidime sama lennufirmaga edasi Macausse sõitma. Kuna meil Tai viisat aga ei olnud (täpsemalt oli see aegunud) ega raatsinud ka pooleks ööks osta, otsustasime öö lennujaamas veeta. Kuigi Air Asial ei ole Bangkoki lennujaama transiiditsoonis check-in letti, tuli sama lennufirma esindaja meile vastu ja registreeris meid koos pagasiga kuidagi uuele lennule ära.

Olgu siinkohal öeldud, et Bangkoki uus lennujaam on väga modernne ja elu käib seal praktiliselt öö läbi. Sättisime end vahvlite degusteerimisleti äärde magama, et kõht tühjaks ei jääks. Teistele Bangkoki lennujaamas ööbijatele teadmiseks, et justkui meelega on praktiliselt kõik ootetoolid metallist, ilma igasuguse polsterduseta. Põrandal oli mugavam.

Järgmisel hommikul Macaus. Poolunes piiripunkti jõudes, ootas meid ees ebameeldiv üllatus Macau piiriametnike näol. Meid talutati ülekuulamisruumi ja äkitselt olime justkui illegaalid kusagilt tundmatust riigist nimega Estonia. Kuidas te tulete Taist, ilma et teil passis Tai viisat ega Taist lahkumise templit oleks? Air Asial ei ole Bangkoki lennujaamas ju transiiditsoonis check-in punkti? Tõestage, et sõitsite Bangkokki Phnom Penhist (pardakaardid olime selleks hetkeks muidugi juba ära visanud). Teil ei olegi vaja Hongkongi minemiseks viisat? Kui palju teil üldse raha on?

Pärast seda, kui kolm meest olid meie passide igast lehest koopia teinud ja andnud meile allkirjastamiseks paar vormi, lasti meid siiski tulema. Air Asia esindaja hankis kuidagi tõestuse, et me sõitsime Kambodžast Taisse ja olime tõepoolest transiiditsoonis.

Macau

Macau on väga sarnane Hongkongile, kuigi mõne olulise erinevusega. Macaus on palju kasiinosid, natukene vähem uhkeid pilvelõhkujaid ja, mis peamine, endise Portugali kolooniana, on seal armas, vahemereliku auraga vanalinn. Jalutasime ringi ja vaatasime, kuidas sealne rahvas jõululaupäeva tähistab. Päike paistis soojalt.

Hongkong asub Macaust tunni aja laevasõidu kaugusel. Õhtuks jõudsime Hongkongi. Jõulude puhuks olid peatänavad liikluseks kinni pandud. Tänavad olid pungil täis rõõmsaid, pühademeeleolus inimesi. Tundus, et suurem osa inimestest veetis seda õhtut restoranis süües ja šopates.

Arvestades, et lend koju pidi minema juba hommikul, ja et Hongkongis saab budget öömajadest endale lubada vaid sisuliselt kappi, kuhu on voodi sisse surutud, otsustasime ka selle öö veeta lennujaamas. Erinevalt Bangkoki lennujaamast olid Hongkongis pehmed istmed, kuhu sai mõnusalt pikali visata. Kui nuriseda, siis ainult selle üle, et jahe oli.

Pärast 3 päevast lennumaratoni jõudsime Eestisse, et pühad koos verisvorstide, kalkuni ja kõige muu selle juurde kuuluvaga järele teha.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *