Pilk tagasi maiade maale

Sirvides Guatemalas tehtud pilte rüüpan sõõmu sealt kaasa toodud kanget musta kohvi. Maitse on tugev, spetsiifiline ja meeliergutav… nagu Guatemalagi oli. Tagantjärele fotosid vaadates üllatun, kui külluslikult kirju ja kultuuriliselt omanäoline see maiade maailm tänagi veel on. Üksteise järel meenuvad hetked, mis Guatemalas millegipoolest meeldejäävaks said ja mis ka alljärgnevatel fotodel suuremal või vähemal määral kajastust leiavad.

Tikal, keset džunglit laiuv ca 2.-9. sajandist pärinev muistne linn ja üks tuntumaid ning suuremaid maiade kultuuripärandeid maailmas. Livingston, Río Dulce suudmes kõrguv kariibilik killuke Guatemalast. Semuc Champey, 300 meetri pikkune looduslik “sild”, mis “neelab” endasse rohekas-sinkja veega Cahabóni jõe, mille kallastelt nii mõnegi suurepäraselt lõõgastava peatumispaiga võib leida. Antigua, turistide lemmik, kuulus oma toitude ja vulkaanide poolest. Kaunis Atitláni järv ühes San Pedro jt väikeste külakestega järve kaldal. Ja lõpuks, värve, melu ning ehtsat käsitöö maailmaklassi pakkuv Chichicastenango turg.

One reply on “Pilk tagasi maiade maale”

  1. …juhuuu….you made it – you put them online….wonderful and unforgettable memories…magic guatemala…I am ready for the next adventures…kalli, your biggest fan

Comments are closed.