Üks huvitavam asi eelmise nädala Photoshopi kursuselt oli tutvumine Adobe Creative Suite’i failihaldusprogrammiga Bridge. Kuigi Bridge‘iga saab avada kõiksuguseid faile, sobib see programm eriti hästi just fotode haldamiseks.

Aja jooksul on mul kogunenud tuhandeid fotosid ja olen juba ammu mõelnud, et võiks neid kuidagi nutikamalt kategoriseerida, kui pelgalt aastate ja teemade kaupa. Bridge võimaldab fotodele juurde panna erinevaid märksõnu, silte, anda hinnangu 5 punkti skaalal, lisada info autori ja pildi kohta. Nii tekib Bridge’i omamoodi pildipank, kus saab fotosid eeltoodud kriteeriumide alusel sorteerida.

Adobe Bridge

Ühtlasi on Bridge hea fotode vaatamiseks ja analüüsimiseks. Programm näitab fotode metadatat ehk siis seda, millise ava, säriaja ja ISO-ga foto tehtud on. Lisaks psd failile või tavapärasele jpeg-le kuvab Bridge ka raw faile. Lihtne on kõrvutada kahte fotot, neid suurendada ja omavahel võrrelda. Muuta saab nii seda, kuidas pilte kuvatakse (kas pisemate piltidena, filmiribana või suurena) kui ka seda, milline on töölaua taustavärv.

Ja mis põhiline, kui panna fotodele Bridge’is mingi info külge, siis jääb see alles ka siis, kui vaadata neid faile teisest arvutist, kus Bridge’i ei ole (kuigi seda infot näeb vaid Bridge’is jt analoogsetes programmides). Kui kedagi huvitab täpsem info, siis leidsin internetist sellise manuaali. Kuigi tegelikult ei ole selleks isegi ehk erilist vajadust, sest Bridge on imelihtne.

One reply on “Adobe Bridge pildihalduseks”

  1. Ise kasutan Adobe Lightroom-i
    http://www.adobe.com/products/photoshoplightroom/

    Töötab nagu Picasa, ainult et on märksa võimsam. Saab teha kõike, mis Bridge’is aga lisaks saab ka kergelt teha muudatusi, nagu rotate, crop, white balance, exposure, curve jne. Eriti lahe on, et teises versioonis saab ka muudatusi rakendada eraldi piirkondadel, näiteks teha vaid liiga heledat taevast tumedamaks. Faile ei pea avama ja salvestama (kvaliteedikadudega), vaid kõik muudatused säilivad ja neid saab hiljem tagasi võtta. Pildist saab teha ka mitu versiooni, n.t. mustvalge ja värviline, aga kõvakettal on ikkagi üks fail. Mõeldud RAW failidele, aga töötab ka JPG-dega. Minul läheb Photoshopi võimalusi vaja küll vaid mõni kord aastas, sest ma ei tegele klantspiltide vormimisega.

    Ülevaate programmist võid saada siit:
    http://www.adobe.com/designcenter/lightroom/articles/lir2am_videotutorials.html

Comments are closed.