Paari nädala pärast on sõbrapäev. Peagi selle kannul naistepäev. On inimesi, kes neid päevi tähistavad ja neid, kes neid ignoreerivad. Täpselt nagu on lugu jaanipäeva, aastavahetuse ja teiste pühadega, sealhulgas sünnipäevadega.

Ükskõik, mida sõbrapäeva või naistepäeva kohta arvata, igatahes tundub, et need tähtpäevad on välja mõeldud selleks, et meid distsiplineerida. Kui me vähegi ostame ära nende päevadega seotud ideed, mõtleme paratamatult oma sõpradele või armsamatele ja proovime neile seda kuidagi öelda. Ja sellega seoses – neid üllatada.

Mulle tundub, et ilm kodumaal ei oleks nii trööstitu, majanduskriis nii hirmutav ja argipäev nii väsitav, kui meie ümber oleks rohkem üllatusi, mis panevad naeratama. Isegi kui selle esilekutsujaks on sõbrapäev punaste rooside, südamekujuliste õhupallide, šokolaadikommide jm roosamannaga või siis naistepäev – üks päev aastas, kus näeb igas vanuses mehi lilledega ringi askeldamas ja kus igal naisel on lootust üks kingiks saada.

Võib ju mõelda, miks peaks kedagi meeles pidama just nendel päevadel ja miks ei võiks inimesed oma lähedasi spontaanselt igal suvalisel päeval üllatada. Tõepoolest, ellu kulub rohkem üllatusi kui sõbrapäev, naistepäev, sünnipäev või mõni aastapäev. Kui see aga meelest läheb, siis on vähemalt kaks tähtpäeva aastas, mis seda taas meelde tuletavad.

2 replies on “Ellu kulub ära rohkem üllatusi”

  1. Maisaanud nüüd päris hästi aru, millist kahte päeva aastas sa silmas pidasid 🙂 A see selleks.

    Nende tähtpäevade ja oodatud üllatustega on kahjuks tiba jama lugu. Nimelt ei kipu üllatused a la lilled naistepäeval eriti üllatavalt mõjuma. Ning kuna meestel on haruldane võime võtta kõiki päevi nii nagu nad reaalselt on (ehk unustamapanevalt ühesugustena), siis avastavadki mitmed naised igal naistepäeval hoopis ebameeldiva üllatusega, et ei ühtainumast roosi, ei kelleltki.

    Ma ei ütle nüüd, et tähtpäevade puudumine parem oleks. Lihtsalt üllatus on ootuste ületamine. Ning joonistatud mehel on seda raskem teha kui tavalisel keskmisel eesti notsul.

  2. Kui “keskmine notsu” tavaliselt naistepäevaks lilli ei kingi, siis on üllatus tema naise jaoks kahtlemata seda suurem, kui ühel päeval see siiski juhtub. See ongi ootuste ületamine 🙂

Comments are closed.